שאלות נפוצות

והתשובות שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה לכם 

לאורך הדרך נשאלתי שאלות רבות, הנה כמה מהן עם התשובות עליהן, בתקווה שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם

זו שאלה מצויינת, שנשאלת לעיתים תכופות. חדר הטיפול הוא מקום בטוח לדבר, להעלות שאלות ולמצוא את הדרך האישית הנכונה לפתרון קשיים אישיים או מקצועיים.

השיחה הטיפולית מאפשרת לראות את המציאות מזוויות שונות ולמצוא את החוזקות והיכולות שבעזרתן ההתמודדות עם המציאות הזו תהיה יותר יעילה. בנוסף נזהה את המטרות האישיות שלכם ונגלה ביחד את הדרכים המתאימות לכם להגיע אליהן.

זו שאלה משמעותית חשובה שלעיתים קרובות מהווה שיקול בפנייה לטיפול.

משך הטיפול משתנה מאדם לאדם ותלוי בנושא שעליו מדברים, בעצמת הקושי ומידת ההשפעה על תחומי החיים האחרים וכמובן גם בנכונות ובמוטיבציה של האדם עצמו להתעמק ולעשות שינוי.  חשוב לדעת שאין קסמים בטיפול. להיות בטיפול זו עבודה אישית הדרגתית שיכולה לעשות שינוי נפלא בחיים.

רוב המטופלים מדווחים על שיפור בהרגשה בטווח קצר של מספר שבועות והרגשה של שינוי יותר משמעותי בטווח של מספר חודשים.

זו שאלה מאד חשובה, כי אם לא נהיה מודעים לקיומה של סכנת השחיקה ולא נהיה ערניים לעצמנו, עלולה להיות לכך השפעה שלילית על כל תחומי החיים.

השחיקה היא תופעה שקטה שמגיעה בהדרגה והסימנים שלה מגוונים ומשתנים בין אנשים.

היא יכולה להופיע כבעיה פיזית, למשל- עייפות, חולשה, כאבי ראש או מחלות תכופות. אצל אחרים השחיקה יכולה להתבטא דוקא בפן הרגשי- מצברוח ירוד, מתח ועצבנות, חוסר מוטיבציה, ועוד.

חשוב לדעת, שסימני השחיקה הם איתותים שבאים להעיר אותנו, לסמן שיש בעיה ולגרום לנו לבדוק את עצמנו ולעשות שינוי.

רגע... רגע... עוד משהו קטן, אבל שווה...

לפני שניפרד – אני מזמינה אותך לעשות עוד 3 דברים חשובים

להכנס לבלוג “בקשר לחיים” כדי לקרוא את המאמרים וליהנות מתכנים מעשירים ומעוררי מחשבה בנושאים הקשורים לטיפול, לחיים ולמה שביניהם.

להוריד את “האוצר שבתוכי”– המדריך לזיהוי החוזקות והיכולות היחודיות שלך. מתאים לאנשי מקצועות הטיפול ולכל המתמודדים עם מצבים מאתגרים בחיים. 

להצטרף לדף הפייסבוק שירה רות הרפז- פסיכותרפיה בכלים שלובים ולהתעדכן במידע נוסף, נקודות מעניינות למחשבה ועוד הזדמנויות להתחזק ולצמוח.  

מפגשים בקשר לחיים

להקשיב.  לתמוך.  לטפל.

לצעד הראשון שלכם בדרך לחיים מלאים, מהנים ומשמעותיים


צרו קשר  או התקשרו עכשיו:

052-2784639

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן