פניה לטיפול רגשי: כי באמת הגיע הזמן לטפל בעצמכם

פניה לטיפול רגשי עשויה להקל באופן משמעותי במצבי כאב ומצוקה רגשית. למרות זאת, כשמופיע כאב קל, מרבית האנשים מתעלמים ממנו ורק כשהכאב מתגבר מנסים למצוא פתרונות שיפיגו אותו.     

נשמע לכם מוכר? גם אתם מתעלמים מכאב ומקווים שיעלם מעצמו? כאב רגשי, כמו כל כאב בגוף, הוא נורת בקרה מהבהבת, שמתריעה על כך שיש בעיה. התעלמות או דחית הטיפול עלולה לגרום להחמרת המצוקה הרגשית.

איך אפשר לעצור את החמרת המצוקה הרגשית? מוזמנים להמשך קריאה במאמר שלפניכם.

הזמן עושה את שלו… אבל לא תמיד לטובה…

זה קרה בהדרגה… שמתי לב שאני לא רואה כל-כך טוב. קודם התעלמתי, אח”כ הכחשתי ואז הרחקתי קצת את הדף ואז עוד קצת. כך הרחקתי את הדף, כלומר, את הבעיה מעיני… ומסתבר שהרחקתי גם את הפתרון… ואז גם התחלתי להגדיל את האותיות. התברר, שכשמגדילים, ממש כמו במבצעי מזון מהיר… גם המחיר גדל. המאמץ גדל בהדרגה ואיתו גם העייפות והתסכול. אז הבנתי שהזמן באמת עשה את שלו, אבל לא לטובה…  באמת הגיע הזמן לטפל בבעיה!   מאז אני מסתכלת לבעיה ישר בעיניים, עם משקפיים…

ומה הקשר לטיפול רגשי?

“לא מוצאת את עצמי”. “לא יכולה יותר להמשיך במצב הזה”. “אין לי יותר כוחות לזה”. אלה משפטים של כאב, מצוקה רגשית, דכדוך ועצב שנשמעים לעיתים קרובות בחדר הטיפול. חשוב לדעת: כאב רגשי, כמו כאב בכל איבר בגוף, מטרתו לאותת שמשהו השתבש, שהאיזון הופר. ההתעלמות או המחשבה ש”זה בטח יעבור מעצמו”, אלו תגובות שכיחות שאינן מקדמות את פתרון הבעיה.

אז מה עושים?

הצעד הראשון: הקושי הרגשי לא יעלם מעצמו

כשהמצוקה הרגשית מחמירה היא עלולה לגרום פגיעה בתפקוד במעגלי החיים – במשפחה ובזוגיות, בעבודה ואפילו במעגל החברתי. את ההחמרה הזו אפשר וחשוב לעצור. הצעד הראשון בדרך להקלה הוא זיהוי הקושי הרגשי וההשפעות שלו על התפקוד ומכאן ההבנה שיש צורך בשינוי מהותי שאי אפשר לעשות אותו לבד.

הצעד השני: פניה לטיפול רגשי

פנייה לטיפול רגשי תהיה הצעד האמיץ הבא. נכון שלפעמים זהו צעד שמלווה בחששות ושאלות ובכל-זאת, זכרו: זהו צעד חשוב שמראה על אומץ ולקיחת אחריות על הבריאות הרגשית בפרט ועל החיים שלכם בכלל. כדי להקל מעט על קבלת ההחלטה רכזתי עבורכם כמה תשובות לשאלות נפוצות שמעסיקות אנשים שמתלבטים לגבי פניה לטיפול, ממש כאן.

לסיכום

אם אתם מרגישים כאב, מצוקה רגשית, דכדוך ועצב, זכרו שהכאב מאותת על קיומה של בעיה. התעלמות ודחית הטיפול בה אינן פותרות את הבעיה והקושי הרגשי עלול להחמיר. הגיע הזמן להכיר בצורך לפנות לטיפול. טיפול רגשי עם מטפל מקצועי, קשוב ותומך, עשוי להקל את המצוקה, לתת כוחות ולאפשר חיים מלאים, משמעותיים ומהנים.

ועכשיו תורכם

אני מזמינה אתכם לבדוק עם עצמכם: איך אתם מגיבים כשמשהו כואב (בגוף או בנפש)? אשמח אם תשתפו אותנו כאן בתגובות כדי שכולנו נלמד ונצמח ביחד.

הצעד הבא שלכם

  • אהבתם? שתפו את המאמר עם חברים.
  • לחזרה לבלוג וקריאת מאמרים נוספים לחצו כאן.
  • לקביעת פגישה צלצלו אלי ל 052-2784639  או מלאו את הפרטים כאן.

אודות שירה רות הרפז

שירה רות הרפז- עוזרת לאנשים שמתמודדים עם אתגרים מורכבים בחיים להשתחרר מהמצוקה ולחיות חיים מלאים, משמעותיים ומהנים.

תגובה אחת

  1. שירה רות הרפז הגב

    הי שירה. מאמר מעולה. נהניתי והשכלתי דעת. תודה

השארת תגובה